top of page

ALGUSES OLI UNEPROBLEEM, HALB MADRATS JA VESA

Unikulma sai alguse tootmisdirektori Vesa Tuomineni lapse- ja noorukiea une- ja seljaprobleemidest. Vesa ööuni oli kehv, kuna ta selg valutas ja madrats oli halb. Selleks et kergemini uinuda, hakkas Vesa oma poroloonmadratsisse auke puurima. Vesa huvi ergonoomia vastu süvenes, kui ta alustas kõrgkoolis ergonoomiaõpinguid. Pärast sõjaväeteenistuse läbimist oli vaja välja mõelda, millega rahastada oma õpinguid. Vastus peitus tolle aja vesivoodihullustuses.

MÜÜGIEDU

Esimene Unikulma voodi valmis Vesa vanemate garaažis ning see oli vesivoodi. Müügikuulutused lehtedes tõid palju tööd ja äri läks käima. 1980. aastatel oli uneuurimine Soomes veel lapsekingades ning seepärast läks Vesa teadmisi omandama Ameerika Ühendriikidesse.

TAGASI KOJU

Vesa naasis koju 1987. aastal. Unikulma hakkas kiiresti arenema ning käive kasvas kuus 120 000 margani. Garaaž jäi liiga väikeseks ning esimene kauplus avati 1988. aastal Vantaas. 1990. aastatel kaotas vesivoodi oma populaarsuse ning vee asemele tulid vedrud. Unikulma hakkas müüma norralaste ja rootslaste valmistatud vedrumadratseid. Samal ajal alustati Unikulmas arendustööga, mille eesmärgiks oli saavutada oskus valmistada igale kliendile just temale sobiv parim võimalik voodi.

UnikLab-mõõtmine 

UnikLab-mõõtmisest sai alguse revolutsioon voodite valmistamises. Unikulma arendas aastate jooksul madratsite pinnasurvemõõtmise vahendeid. Töö tulemusena sündis Unikulma oma UnikLab®-mõõtmistehnoloogia*. UnikLab® ja asjatundlikkus omavad personaalse, inimese isikupärast lähtuva voodi valmistamises võtmetähtsust. Mõõtmistulemused ja klientide tagasiside olid kulda väärt, aga välismaised voodivalmistajad ei reageerinud tagasisidele loodetud viisil.

OMA TEHAS

1995. aastal rajas Unikulma Kirkkonummel oma tehase. Unikulma hakkas arendama oma tooteid, milleks olid individuaalsed, igale kliendile unikaalsed voodilahendused.

Praegu asub Unikulma tehas Vantaas Petikkos. Unikulma on Soomes liider voodite valmistaja ja müüjana ning uneuurija ja -asjatundjana.*)UnikLab® mõõdab keha pinnasurvet madratsile. Saadud surve- ja kujukaardi ning uneanalüüsi abil koostavad meie asjatundjad personaalse voodi igale magajale.

bottom of page