KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Padjad ja tekid

Mille poolest erinevad Unikulma padjad teistest patjadest?


Unikulma ergonoomilisi patju saab iga kasutaja reguleerida just nii kõrgeks või pehmeks/kõvaks, nagu talle vaja. Astro padi erineb teistest soojusele reageerivatest patjadest selle poolest, et padja kõrgust saab reguleerida ning selle pind on sooneline, mis annab juurde pinnapehmust ja laseb õhul kergemini liikuda. Astro padjal on ka antibakteriaalne ümbris, mida on lihtne ära võtta ja pesta.
Kas patju võib ja peab pesema?


Patja tuleks pesta vähemalt kaks korda aastas. Meie patju võib pesta koos sisuga (välja arvatud Astro padi). Kasuta vedelat pesuvahendit, mida doseeri vaid kolmandik tavalisest kogusest. Astro padja ümbriskate on pestav, sisu aga puhasta tolmuimejaga.
Kui tihti peab patju vahetama?


Kui sa kipud kõvasti higistama, siis soovitame hankida uue padja kord aastas. Padi peab kauem vastu, kui kasutad ka spetsiaalset padjakatet ning vahetad padjapüüri kaks korda nädalas. Padja maksimaalne kasutusiga on kaks aastat.
Kas padja võib poodi tagasi tuua, kui see mulle ei sobi?


Me ei saa kasutatud patju tagasi võtta, kuna need on hügieenitooted nagu aluspesugi. Patju saad alati meie kaupluses proovida ning meie unespetsialistid aitavad sind valiku tegemisel. Patja saab tagastada vaid tingimusel, et see on kasutamata ja originaalpakendis.
Kas tekki tohib pesta?


Kõik Unikulma tekid on pestavad. Tekki tuleks pesta kord aastas. Täpsema pesujuhise leiad teki küljes olevalt sildilt. Tekke pestakse tavaliselt 60 kraadi juures õrna pesu programmiga ning tsentrifuugitakse madalatel pööretel. Kuivata tekki hästi õhutatud ruumis või õrnal režiimil trummelkuivatis.
Kui tihti peab tekki vahetama?


Soovitame teki välja vahetada iga 3 kuni 5 aasta tagant. Selline vahetussagedus eeldab kindlasti tekikoti kasutamist ja teki pesemist kord aastas.
Milline tekk on hea?


Tekke on palju erinevaid ja teki valikul on tähtis see, kas sulle meeldib rohkem soojem või õhem tekk. Meie kõige populaarsemad tekid on soojust reguleerivad SteadyBody tekid, mida on saada kolme erineva sisuga - õhukene sobib higistavale magajale, paksem sobib külmetavale magajale ning kolmas variant on suletekk.
Milline padi sobib just minule?


Padja materjal sõltub individuaalsetest eelistustest, aga kõige olulisemad on padja kõrguse reguleerimise võimalus ja et see toetaks kaela. Kael vajab alati rohkem tuge kui pea, ning padja kõrgus on alati seotud ka madratsi kõvaduse ja õlgade laiusega. Patja oleks alati mõistlik enne ostmist kauplusesse proovima tulla.
Kumb pool SteadyBody tekil peaks olema vastu magaja keha?


SteadyBody teki sinine pool peaks olema vastu magaja keha.

Firma

Kes on Unikulma omanik?


Unikulma on perefirma, selle asutaja on Vesa Tuominen. Vesa Tuominen on ka firma omanik ja tegevjuht.
Kui vana on Unikulma?


Unikulma asutati 1985. aastal. Oma tehas asutati 1995. aastal.
Kas Unikulma on Soome ettevõte?


Jah, Unikulma tehas asub Vantaas.

Transport

Kas toodete transport koju on tasuline?


Jah, toodete transport ja paigaldamine on tasulised.
Kes transporti ja paigaldust teostab?


Unikulmal on oma paigaldajad, kes on seda tööd teinud aastaid. Kliendiga võetakse ühendust ja lepitakse kokku sobiv aeg. Pakendid ja prügi viiakse minema ning eelneval kokkuleppel utiliseeritakse ka vana madrats. Paigalduse käigus kontrollitakse, et kõik toimib ning vastatakse kliendi võimalikele küsimustele.
Mis on voodi tarneaeg?


Tarneaeg on tavaliselt 3-4 nädalat. Tarneaeg täpsustatakse ostutehingu sõlmimise ajal.

Tootmine

Kus Unikulma voodid valmistatakse?


Unikulma voodid valmistatakse Soomes Vantaas. Meil on oma vedrumasin, millega valmistame vedrud Unikulma madratsitesse.
Kes teeb personaalsetesse madratsitesse vedruplaani?


Vedrukaardi panevad paika kogenud peafüsioterapeut ning madratsimeister.
Kas vedrud on rooste eest kaitstud?


Jah, vedrud galvaanitakse vedru valmistamise käigus.
Miks on Unikulma tooted nii kallid?


Unikulma ei lase valmistada suuri partiisid ühesuguseid tooteid välismaal, vaid tooted valmivad käsitööna Soomes oma tehases, ja alles siis, kui me teame, kes nendel magama hakkavad. Oleme selles valdkonnas ainsad, kes niimoodi tegutsevad. Kõik materjalid on kvaliteetsed ja tooted peavad kaua vastu. Unikulmast leiad alati viimased uuendused hea une valdkonnas. Tervislikku ja taastavasse unne tasub investeerida.
Olen väga allergiline, milliseid tooteid te soovitate?


Soovitame tooteid, mida on lihtne hooldada. Padja puhul on erakordselt oluline, et vähemalt padja ümbriskangas või siis kogu padi koos sisuga on pestav. Meie Air-O-Bed pealismadrats on väga hingav ja selle ümbriskangas ning pealmine jõhvikiht on pestavad. Ka madratsite puhul on õhuliikumine oluline ning madratsit tuleb regulaarselt tolmuimejaga puhastada. Voodilinadest soovitame SoftDreams sarja, mille valmistamisel on kasutatud eriti puhast Lyocell-kiudu. See kiud vähendab bakterite kasvu ja teeb linadest antibakteriaalsed. Nii voodilinade, tekkide kui ka pealismadratsite ümbriskatete regulaarne pesemine on olulised. Kasuta pesemisel vaid kolmandikku tavalisest pesuainekogusest.

UnikLab-mõõtmine

Mida UnikLab-mõõtmise käigus tehakse?


Klient on mõõtmise ajal oma tavariietes. Kingad võetakse jalast ning taskud tehakse asjadest tühjaks. Klient heidab pikali mõõtmisvoodisse, millel on sensoritega mõõtmismatt, mis mõõdab keha pinnasurvet. Mõõtmine sooritatakse selili- ja küliliasendites. Siis annab unespetsialist kliendile mõõtmistulemustest lähtuvalt soovitusi madratsi valimiseks. Järgmise sammuna täidab klient uneküsimustiku, milles on küsimusi magamisharjumuste ja muu teabe kohta, mida madratsimeister madratsi valmistamiseks vajab.
Kas mõõtmine on tasuta?


Mõõtmine on tasuta ja ei kohusta klienti millekski.
Kaua mõõtmine aega võtab?


Mõõtmise jaoks on mõistlik aega varuda umbes tund. Mõõtmise võib ka ette kokku leppida, siis ei ole vaja kaupluses oodata.
Kas enne mõõtmist võib näiteks lõunat süüa?


Vahetu söömine enne mõõtmist mõõtmistulemusi ei mõjuta.
Kas vahetult enne mõõtmist võib massaažis käia?


Võib ikka, aga sellest võiks unespetsialistile teada anda.
Kas mõõtmisesse võib tulla ka rasedana?


Mõõtmisesse võib tulla ka rasedana. Unikulma voodites on reguleeritavate lippidega voodipõhjad, mis võimaldavad arvestada kehas toimuvate muutustega. Rasedus on mööduv seisund, mida saab madratsi disainimisel arvesse võtta. Unikulmas on saadaval ka nii puusa- kui alaseljatugi, mis aitavad raseduse ajal paremini magada.
Mida teha, kui mu kaal muutub? Kas pean ostma uue madratsi?


Meie valmistame madratseid kehaehitusest lähtudes, mitte kaalust lähtudes. Keharaskus jaguneb kehas tavaliselt ühtlaselt. Unikulma voodites on reguleeritavate lippidega voodipõhjad, mis võimaldavad arvestada kehas toimuvate muutustega. Rasedus, ajutised valukolded või kaalukõikumine (+/-20 kg) - reguleeritavad voodipõhjad aitavad selliste eriolukordade puhul voodit enda jaoks sobivamaks seadistada. Küsi kaupluse unepsetsialistilt nõu, kuidas reguleeritavaid lippe seadistada. Kui kaalutõus on suurem kui 20 kg, siis soovitame madratsi välja vahetada.

Vedrustus ja madratsid

Kui ma ostan keha järgi tehtud madratsi, kas pean siis alati sama koha peal magama?


Madrats valmistatakse vedrurea kaupa, seega võid laiuse suunas magada kõikjal. Su keha leiab pikisuunas õige magamiskoha kiiresti, sest magamine muutub keha järgi tehtud vedrustuse tõttu rahulikumaks ning vähkremine väheneb.
Mida teha, kui mu kaal muutub? Kas pean ostma uue madratsi?


Unikulma voodites on reguleeritavate lippidega voodipõhjad, mis võimaldavad arvestada kehas toimuvate muutustega. Rasedus, ajutised valukolded või kaalukõikumine (+/-20 kg) - reguleeritavad voodipõhjad aitavad selliste eriolukordade puhul voodit enda jaoks sobivamaks seadistada. Voodipõhja saab reguleerida vajadusel kõvemaks või pehmemaks. Reguleeritavast voodipõhjast on palju abi eriti raseduse ajal. Kui kaalu tuleb juurde, siis saab voodilippe seadistada nii, et need on jäigemad. Inimese selgroo, liigeste ja lihaste seisund võib ajas muutuda ning aeg-ajalt võib olla perioode, mil inimesel esineb selja-, õlavöötme- või puusavalu. Reguleeritav põhi võimaldab voodit reguleerida, nii et valuperioodid muutuvad lühemaks ja lihaste taastumine kiireneb. Küsi kaupluse unepsetsialistilt nõu, kuidas reguleeritavaid lippe seadistada.
Kas ma võin osta keha järgi tehtud voodi ajal, mil olen lapseootel?


Unikulma voodites on reguleeritavate lippidega voodipõhjad, mis võimaldavad arvestada kehas toimuvate muutustega. Reguleeritavad voodipõhjad aitavad eriolukordade puhul voodit enda jaoks sobivamaks seadistada. Rasedus on mööduv seisund, mida saame madratsit disainides arvesse võtta. Unikulmas on saadaval ka nii puusa- kui alaseljatugi, mis aitavad raseduse ajal paremini magada.
Uus madrats tundub väga kõva. Miks?


Uue madratsiga harjumine võtab kehal aega, kuna asend, milles keha olema peab, on talle tõenäoliselt võõras. Kuna vedrud on madratsis täiesti uued, siis neis on alguses sees suurem pinge. Keha peaks uue madratsiga harjuma mõne nädala jooksul.
Mis saab siis, kui olen voodi kätte saanud, aga keha järgi tehtud madrats siiski ei sobi?


Unikulma annab Level 3 ja Level 4 madratsitele lisaks tavapärasele garantiile ka ergonoomiagarantii*. Ergonoomiagarantii* antakse ainult Unikulma tootepaketile, mis sisaldab lisaks individuaalse vedrustusega madratsile ka pealismadratsit, reguleeritavate lippidega voodipõhja ja reguleeritavat patja. Garantii on jõus kolm kuud voodi kohaletoomise päevast. Ergonoomiagarantii on jõus vaid esimese ostja jaoks. Ergonoomiagarantii*: Nii voodi kui ka voodi kasutaja sobituvad uue ergonoomilise seisundiga ja uue voodiga kaasnenud suurema magamismugavusega kolme kuu jooksul. Me teeme vajaduse korral muutusi kogu paketis või anname põhja reguleerimisjuhiseid. Magamisergonoomiat puudutavaid muudatusi teeme garantii raames vaid kolme kuu jooksul voodi kohaletoomisest alates.
Kas te valmistate ka erimõõdus madratseid?


Unikulma tehases valmistatakse ka erimõõdus madratseid, pealismadratseid ning mõõtu õmmeldud voodilinasid. Veesõidukite, autosuvilate või vanaaegsete voodite madratsid on sageli erimõõdulised. Saame valmistada erimõõdus madratsi kas joonise või vana madratsi järgi nii, et kõik mõõdud, nurgad ja kalded on õiged. Niisketes tingimustes tuleb arvestada sellega, et kasutatavad materjalid kuivaksid kiiresti ja oleksid võimalikult hingavad, seepärast kasutame (eriti veesõidukitesse mõeldud) erimadratsite valmistamisel spetsiaalseid, niisketesse oludesse sobivaid materjale. Arvestatud on ka tuleohutusega.
Kas te müüte ka teiste firmade madratseid?


Unikulma müüb vaid omavalmistatud madratseid. Ainult nii on võimalik tagada klientide rahulolu. Oleme oma pika tegutsemisaja jooksul müünud ka teiste tootjate voodeid, aga nad ei arvestanud piisavalt klientidelt saadud tagasisidega. Seepärast rajasimegi 1995. aastal Kirkkonummis oma tehase ning alustasime Unikulma toodete arendamisega, et pakkuda personaalseid ja klientide vajadustest lähtuvaid tooteid. Praegu asub Unikulma tehas Vantaas Petikkos.
Kas Unikulma madratseid müüakse ka mujal kui Unikulma kauplustes?


Unikulma voodeid ja madratseid müüakse ainult Unikulma kauplustes. Unikulma on patenteerinud suure osa enda toodetest. Unikulmas töötavad koolitatud spetsialistid ja füsioterapeudid ning nende professionaalsus tagab kõrge kliendirahulolu.
Kas te müüte ainult keha järgi tehtud madratseid?


Me valmistame ka eeltsoneeritud ning klassikalisi vedrumadratseid. Pakume erinevaid voodi- ja madratsivariante imikutest alates kui vanavanemateni. Müüme ka erimõõdus madratseid, erimadratseid jahtidesse ja autosuvilatesse, hooldusvoodeid. Unikulma tooteid leiate nii hotellidest, hooldekodudest, haiglatest kui teistest avalikest asutustest.
Kas ma saan osta madratsile uue ümbriskanga, kui vana hakkab ära tüütama?


Enamikule Unikulma toodetest on võimalik hankida uus ümbriskangas.
Kas madratsit võib ümber pöörata?


Madratsi vedrustus valmistatakse keskkohast peegelpildis (pikisuunas). Seepärast soovitamegi madratsit iga poole aasta tagant pöörata, nii et peats ja jaluts vahetavad kohad. Sellisel juhul saavad madratsi teise otsa vedrud puhata ning madrats peab kauem vastu. Madratsit ei ole vaja keerata nii, et ülemine ja alumine pool vahetaksid kohad. Kui laias madratsis on kahe inimese jaoks tehtud eraldi vedrustused, siis peavad magajad madratsi pööramisel 180 kraadi võrra ka oma magamiskohti vahetama.
Minul ei ole seljahädasid, seega mina ju ei vaja keha järgi tehtud madratsit?


Kui sul praegu ei ole seljahädasid, siis keha järgi tehtud madratsiga saab mõjutada seda, et neid hädasid ei tulekski. Kui voodi on valmistatud just sinu keha järgi, siis see võib vähendada voodis vähkremist ja pidevat asendivahetamist, uni on rahulikum ja selle kaudu on ka taastumine ning puhkamine efektiivsemad.
Kõik inimesed tunnevad külje peal magades survet puusale ja õlale, kas kõigile ei saaks siis teha samasugust vedrustust?


Ei saa. Igaüks on meist eriline ja kõigil on asju, mida peab madratsi valmistamisel arvesse võtma. Näiteks on inimestel erinev õla ja puusa kaalude suhe. Oleme ka kõik erineva pikkuse ja kaaluga ning seljad on erineva suurusega. Vedrustuse disainimisel arvestatakse ka inimese võimalike diagnoosidega.
Kumb on parem - kas kõva või pehme madrats?


Madratsis peaks olema nii pehmust kui kõvadust, aga seda õigetes kohtades! Liiga pehmes voodis vajub rohkem kaaluv puusapiirkond sügavalt madratsisse. Liiga kõvas voodis küliliasendis magades avaldub puusale ja õlale liiga suur surve, mis võib põhjustada tuimusetunnet ning vähkremist. Heas madratsis on kehaehitus arvesse võetud, nii et kehale ei avaldu liiga suurt survet ja selg ei ole sunnitud olema ebaloomulikus asendis.
Kas kaheinimesevoodisse saab valmistada mõlemale magajale individuaalse vedrustuse?


Jah, saab, alates laiusest 140 cm

Mootorvoodi

Minu mootorvoodi ei tööta!


Kui sul on probleeme mootorvoodi toimimisega, siis kontrolli üle peamised põhjused, millest see tuleneda võib. Kui probleem ei lahene, siis võta ühendust Unikulma kauplusega. • Eemalda elektrijuhe vooluvõrgust ja kontrolli, et kõik juhtmed on korralikult kinni, k.a. mootori/massaažiplokis. • Kontrolli, et puldi patareid pole tühjad. • Mõnel mudelil on olemas lapselukk, mis võib kogemata aktiivseks minna. Sellisel juhul massaaž tavaliselt töötab, aga tõstemootor mitte. Vaata mootori kasutusjuhendist järele, kuidas laspelukku maha võtta, ning vajadusel võta ühendust Unikulma kauplusega. • Kontrolli, et sagedus ei oleks katkenud. Vaata mootori kasutusjuhendist järele, kuidas sagedust taastada.
Mis saab siis, kui minu mootorvoodi läheb katki?


Meie mootorvoodite tehnikal on garantii kolm aastat ja mootorvoodi raamil kümme aastat. Kui probleemid tekivad garantiiaja möödudes, siis saame pakkuda nii varuosasid kui remonditeenust, nii et täiesti uut voodit pole vaja hankida. Mootorvoodeid on arendatud väga palju ning suuri probleeme nendega ei esine.
Mis saab siis, kui mootorvoodi jääb elektrikatkestuse ajal ülestõstetud asendisse?


Meie mootorvoodites on spetsiaalne koht patareide jaoks. Nende abil saad voolu, et voodit tasapinnalisse asendisse langetada.
Kas mootorvoodi levitab elektromagnetilist kiirgust?


Meie mootorvoodite juhtmed on isoleeritud ja mootori tööga kaasnev elektromagnetiline kiirgus on väga väike.
Kas kaheinimesevoodis saab massaažifunktsiooni paigaldada ka ainult ühele magajale?


Saab küll, kuid arvestama peab sellega, et värinat võib veidi tunda olla ka teise magaja voodipoolel.
Kas mootorvoodisse saab hankida ka ühe suure vedrumadratsi?


Saab küll, aga siis soovitame mõlemad tõstemootorid omavahel sünkroonida - siis liiguvad mõlema magaja voodipooled korraga. Arvestama peab ka sellega, et ühe magaja voodipoole massaažifunktsiooni töö on teisel magajal veidi rohkem tunda, kui see oleks eraldi madratsite puhul.
Kas mootorvoodisse saab hankida ka ühe suure pealismadratsi?


Saab küll, aga arvestama peab sellega, et ühe voodipoole tõstmisel tõuseb veidi ka teise poole madrats. Tavaliselt sellest probleeme ei teki, kuna harva on nii, et üks magaja on uinunud ja teine on voodis istukil. Sellisel juhul soovitame osta võimalikult laia mootorvoodi.